MENÜ
Sepetinize 150,00 TL'lik daha ürün atın Kargo Bedava olsun!
Ara Toplam 0,00 TL
Kargo 0,00 TL
Genel Toplam 0,00 TL

Organik Oğul Balı (450 Gr)

Bu Ürün Nereden Geliyor? Mersin Bölgenin Diğer Ürünleri
249,90 TL
TL logosu 249.9
TÜKENDİ

Eğriçayır Yaylası, Mersin Torosları’nda 2450 m. yükseklikte olan ve sadece burada bulunan özel kır bitkilerinden ve buraya özgü dağ kekiklerinden oluşur. Bu zengin florada arıların sizin için özenle ürettikleri bal, eşsiz tadıyla vazgeçemeyeceğiniz bir deneyim sunuyor. Çiçek kaynağı Peygamber çiçeği ve Toros Kaya Kekiği gibi kurak iklimde yaşayabilen ender bitkilerdir. Şimdi lezzet ve kalite Torosların zirvesinden ‘’memlekettengelsin’’ güvencesiyle sizlerle…Oğul arı, koloni olarak yaşayan mevcut arılardan baharda ayrılan genç kraliçe ve genç işci arılar tarafından oluşturulan yeni arı kolonisine denir. Arı kolonilerinin çoğalması oğul arılar ile olur. Oğul arı kolonisinden ilk yıl hasat edilen bala 'Oğul Balı' denir. Oğul balı genç arılar tarafından yapıldığı için diğer ballara göre daha fazla enzim içerir. Oğul balı, yüzyıllardır Toroslar da yaşayan yörükler tarafından balın en kıymetlisi olarak nitelendirilir ve şifası için tüketilir. Organik Oğul Balı, enzim değerlerinin zarar görmemesi için krem bal haline getirilir ve ahşap ambalaj ile korunur.Neden Organik Bal Tüketmeliyiz ?

Organik bal sağlıklıdır çünkü;

Organik bal üretimi ilaçlama ve gübreleme yapılmayan bölgelerde yapılır. Arı kovanlarında ilaçlama yapılmaz. Arıya beslenmesi için şeker verilmez. Kovanlarda kalıntı içermeyen organik mumlar kullanılır. Kovanlarda kimyasal boya, paslanabilecek metaller, kalitesiz plastikler kullanılmaz. Arıların kaliteli bal yapabilmesi için en doğal ortam şartları oluşturulur. Sağlığınız için organik bal tüketin.

Yorum Yaz

  • Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
  • Kayıtlı üye iseniz buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Yorumlar
 1 kişi oyladı. 5 yıldız aldı.
  • kalite ve lezzet

    bu lezzeti bilmeyenler pahalı bulabilir fakat insan bazen çok parası olupta bunu bulamıyor ama memlekettengelsın sayesınde bir tık uzağımızda....teşekkürler

    ahmet (12.03.2016 tarihinde gönderildi)
Bu ürün nasıl paketlenir?
Alışverişe Devam Et Sepete Git