Soğuk kış aylarının vazgeçilmez lezzetidir boza… 8-9 bin yıl öncesine dayanan bu efsane lezzet bir T"/>   Soğuk kış aylarının vazgeçilmez lezzetidir boza… 8-9 bin yıl öncesine dayanan bu efsane lezzet bir T">   Soğuk kış aylarının vazgeçilmez lezzetidir boza… 8-9 bin yıl öncesine dayanan bu efsane lezzet bir T">   Soğuk kış aylarının vazgeçilmez lezzetidir boza… 8-9 bin yıl öncesine dayanan bu efsane lezzet bir T">   Soğuk kış aylarının vazgeçilmez lezzetidir boza… 8-9 bin yıl öncesine dayanan bu efsane lezzet bir T" />
MENÜ
Sepetinize 150,00 TL'lik daha ürün atın Kargo Bedava olsun!
Ara Toplam 0,00 TL
Kargo 0,00 TL
Genel Toplam 0,00 TL

Boza (1 Lt)

Bu Ürün Nereden Geliyor? İstanbul Bölgenin Diğer Ürünleri
8,49 TL
TL logosu 8.49
="color: #ff6600;"> 

Soğuk kış aylarının vazgeçilmez lezzetidir boza… 8-9 bin yıl öncesine dayanan bu efsane lezzet bir Türk içeceğidir ve göç eden Türkler sayesinde dünyaya yayılmıştır. Darı, bulgur, irmik… Bir araya gelen bu lezzetler mayalanarak nefis lezzetine kavuşur. 1870’de Hacı Sadık Bey’in İstanbul’a gelmesiyle bozaya usta eli değmiş ve yeni bir lezzet kazanmıştır. O dönemde sulu, esmer renkli ve ekşi olan boza bu ustanın yöntemiyle günümüzdeki koyu kıvamlı açık renkli ve nefis lezzetini kazanmıştır. Boza çoğu kişinin çocukluğunda mahalleden geçen bozacıların booozaa diye bağırdığı sesle akıllarda kalmış, muhabbet sırasında hala yüzleri gülümsetebilecek bir gelenek olarak kalmıştır. Bu geleneğin sırrı ise Hacı Sadık Bey’in geliştirdiği tarifle yaptığı bozayı omuzlarında bakır güğümlerde taşıyarak sarayda ve sokaklarda satmasından gelir. 1876’da İstanbul’un en gözde ilçelerinden olan Vefa’da kendi ticarethanesini açmış ve günümüze kadar babadan oğula geçen boza tarifiyle hiç değişmeden günümüze kadar geleneksel lezzetini korumaya devam etmiştir. Tadının yanı sıra faydalarıyla da vazgeçilmez bir lezzettir.

Süt yapması özelliğiyle emziren annelere tavsiye edilirken içerdiği aktif mayalar sayesinde  probiyotik etkisinin de olduğu bilinir. Protein ve içerdiği B vitamini sayesinde vücuda enerji verirken aynı zamanda sinirleri dinlendirici yapısının da olduğu söyleniyor… Bizde bozayı tıpkı geçmişteki gibi memlekettengelsin.com olarak kapınıza kadar getiriyoruz. Tarçını da yanında...

 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?  

Söz konusu gıda olunca lezzetin bozulmaması ve soğuk zincirin muhafaza edilmesine oldukça önem vermekteyiz. Sizin için ısıya duyarlı özel paketlerin içerisine -40 derecede dondurulan buz aküleri koyarak birlikte paketliyoruz. Uygulanan bu method sayesinde yöresel lezzetler en taze haliyle kargo ile adresinize teslim edilir. Yolculuk boyunca soğukluğunu muhafaza eder ve size buzdolabından çıkmış gibi soğuk bir şekilde ulaşır. 

 

Diğer ürünler ise kırılma, sızıntı yapma ihtimallerine karşı ayrı ayrı havalı poşetler ile sarılır. Kolilerin içerisine özenle dizilir. Kolilerin boş kalan kısımları kağıt ile doldurulur ve ürünlerin koli içerisinde hareket etmesi engellenmiş olur. Birçok farklı paketleme metodları kullanılarak hazırlanan siparişleriniz, sizlere kusursuz olarak ulaşır. 

İstanbul’da yaşıyorsanız sabah 10:00’ a kadar sipariş verirseniz, tüm siparişlerinizi aynı gün içerisinde kuryeye veriyoruz. Siparişinizi verirken seçtiğiniz saat aralıklarına (13:00-17:00 veya 19:00-22:00) göre sizlere ulaştırıyoruz. İstanbul içi 10:00'dan sonra verdiğiniz siparişleri ise ertesi gün yine aynı kurye ile seçtiğiniz saat aralığında teslim ediyoruz. İstanbul çevresindeki illere ertesi gün teslimat mümkündür. İstanbul’a uzak olan şehirlerimize de en fazla 2 gün içerisinde teslimat yapılmaktadır. 

*Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

Yorum Yaz

 • Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 • Kayıtlı üye iseniz buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
 • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Yorumlar
 2 kişi oyladı. 4 yıldız aldı.
 • umduğum gibi değil

  eski Vefa bozası değil

  ibo (16.12.2016 tarihinde gönderildi)
 • Kaliteli ürün

  Ürün çok güzel ve içimi çok hoş beğenerek alıyoruz

  Sevgi (30.11.2016 tarihinde gönderildi)
Bu ürün nasıl paketlenir?
Alışverişe Devam Et Sepete Git