MENÜ
Sepetinize 150,00 TL'lik daha ürün atın Kargo Bedava olsun!
Ara Toplam 0,00 TL
Kargo 0,00 TL
Genel Toplam 0,00 TL

Kefir (750 Ml)

Bu Ürün Nereden Geliyor? Bölgenin Diğer Ürünleri
13,90 TL
TL logosu 13.9
TÜKENDİ

Probiyotik bakterilerin insan sağlığı üzerine olumlu etkileri bilinmektedir. En yüksek probiyotik bakteri çeşitliliğine ve toplam bakteri sayısına sahip olan ürün kefirdir ve farklı yöntemlerle ( Canlı mikroorganizmalarla, sentetik mikroorganizmalarla ve ya kefir kültürü ile ) üretilmektedir. KARAMAYA usulü ile üretilen kefir şimdi sizler için tek tıkla kapınızda...


Neden Karamaya Kefir ?

Karamaya Kefir adından da anlaşılacağı üzere karamaya usulü mayalanarak elde edilen Türkiye’de ki tek kefir dir. Maya Kazakistan menşei lidir. Mayamız özel bir mikrofloraya sahiptir ve maya hiç ışıkla temas etmemiş, Ph’ı, kefir mayasını kontaminasyona uğratacak süt ile hiç fermente edilmemiş, antibiyotiksiz süt ile özel ortamlarda üretilmiştir. Mayamız ile steril ve kendine has koşullar altında imalat yaptığımızdan kefirimizin (Türkiye ortalamasına göre) probiyotik bakteri çeşitliliği 10 kat ve toplam probiyotik sayısı 40 katına kadar gibi yüksek oranda fazladır.


Neden Cam Şişe ?

Karamaya Kefir Laktik asit bakterileri bakımından çok zengin bir üründür. PVC ambalajlar ile sunulduğunda, pvc ile etkileşime gireceğinden ve bu değerli ürünün kalitesini düşüreceğinden maliyet gözetmeden cam şişe ile satışa sunulmuştur.


Açıldıktan Sonra Kaç Günde Tüketilmeli ?

Şişemizin kapağının uzun süre açık bırakılarak muhafaza edilmesi (özellikle buzdolabında) Karamaya Kefir’in canlı mikroorganizmalarının havada bulunan zararlı mikroorganizmalar ile etkileşime geçmesine hatta kontaminasyona uğramasına sebep olabilir. Bakanlık yönetmeliği süt grubu ürünlerin açıldıktan sonra 4 gün içinde tüketilmesini tavsiye eder.


Kefir Şişeden Dökülmüyor, Neden ?

Karamaya usulü kefir mayalamanın proseslerinden biri, yağı-kaymağı alınmamış süt ile fermantasyon yapmaktır. Süt yağlı olduğundan ve homojenizasyon yapılmadığından sütün yağı, şişenin ağzında kaymak tabakası oluşturabilir. Bu kaymak tabakası, protein açısından zengin ve vücut tarafından kolay emilebilen formda, ayrıca kefirin kıymetli bir bölümüdür.

 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor? 

 

 Söz konusu gıda olunca lezzetin bozulmaması ve soğuk zincirin muhafaza edilmesine oldukça önem vermekteyiz. Sizin için ısıya duyarlı özel paketlerin içerisine -40 derecede dondurulan buz aküleri koyarak birlikte paketliyoruz. Uygulanan bu method sayesinde yöresel lezzetler en taze haliyle kargo ile adresinize teslim edilir. Yolculuk boyunca soğukluğunu muhafaza eder ve size buzdolabından çıkmış gibi soğuk bir şekilde ulaşır.Diğer ürünler ise kırılma, sızıntı yapma ihtimallerine karşı ayrı ayrı havalı poşetler ile sarılır. Kolilerin içerisine özenle dizilir. Kolilerin boş kalan kısımları kağıt ile doldurulur ve ürünlerin koli içerisinde hareket etmesi engellenmiş olur. Birçok farklı paketleme metodları kullanılarak hazırlanan siparişleriniz, sizlere kusursuz olarak ulaşır. 

İstanbul’da yaşıyorsanız sabah 10:00’ a kadar sipariş verirseniz, tüm siparişlerinizi aynı gün içerisinde kuryeye veriyoruz. Siparişinizi verirken seçtiğiniz saat aralıklarına (13:00-17:00 veya 19:00-22:00) göre sizlere ulaştırıyoruz. İstanbul içi 10:00'dan sonra verdiğiniz siparişleri ise ertesi gün yine aynı kurye ile seçtiğiniz saat aralığında teslim ediyoruz. İstanbul çevresindeki illere ertesi gün teslimat mümkündür. İstanbul’a uzak olan şehirlerimize de en fazla 2 gün içerisinde teslimat yapılmaktadır.

*Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

Yorum Yaz

 • Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 • Kayıtlı üye iseniz buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
 • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Yorumlar
 12 kişi oyladı. 5 yıldız aldı.
 • Mükemmel

  izmir'de yaşıyorum. Kargodan gündüz gelen paketi akşam işten geldiğimde açmama rağmen şişeler buzdolabından çıkmış gibi soğuktu. Çok memnun kaldım, tarafıma böyle saygi ve özen gösterilmesi beni cok mutlu etti. Emek verenlere sonsuz teşekkürler. Ayrıca lütfen yeniden stoklara girsin :)

  Drsakay (20.11.2017 tarihinde gönderildi)
 • Gayet Başarılı

  Paketlemesi muhteşem. Sağlık Deposu Taze Ürün, Kesinlikle Tavsiye ederim. Daha iyisi yok.

  SG (17.10.2017 tarihinde gönderildi)
 • Gayet Başarılı

  Daha özenli paketleme lütfen. Muhteşem bir ürün. Kesinlikle tavsiye ederim.

  SG (25.08.2017 tarihinde gönderildi)
 • Kefir

  Çoğaltma yapılabiliyormu? Kefiri kendim çoğaltmak istiyorum

  Hatice (30.05.2017 tarihinde gönderildi)
 • Gerçek Kefir

  Servis ve tat on numara

  Sedat (15.05.2017 tarihinde gönderildi)
 • deneme

  ilk defa deneyeceğim

  tutiş (10.05.2017 tarihinde gönderildi)
 • Beğendim

  Gayet lezzetli

  Duygu (04.04.2017 tarihinde gönderildi)
 • gerçek lezset

  Gerçek kefir keşke daha büyük boyu olsa ...

  praise (01.04.2017 tarihinde gönderildi)
 • gerçek lezset

  Gerçek kefir keşke daha büyük boyu olsa ...

  praise (01.04.2017 tarihinde gönderildi)
 • Harika bir içecek

  Hem çok lezzetli hem de sağlık deposu. ayrıca hizmet de süper.

  Seda (16.03.2017 tarihinde gönderildi)
 • Enfes

  Tavsiye ederim...

  Atakan (20.12.2016 tarihinde gönderildi)
 • iyiydi

  tavsıye ederim

  sibel (02.08.2016 tarihinde gönderildi)
Bu ürün nasıl paketlenir?
Alışverişe Devam Et Sepete Git