MENÜ
Sepetinize 150,00 TL'lik daha ürün atın Kargo Bedava olsun!
Ara Toplam 0,00 TL
Kargo 0,00 TL
Genel Toplam 0,00 TL

Soğuk Sıkım Erken Hasat Zeytinyağı (500 Ml)

Bu Ürün Nereden Geliyor? Bölgenin Diğer Ürünleri
20
30,00 TL
23,90 TL
TL logosu 23.9000
TÜKENDİ
NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
 
Naturel Sızma Zeytinyağımız, İzmir Bergama' daki Zeytin Çiftliği’nde, Ekim 2016 hasatında Trilye türü zeytin ağaçlarından toplanılan zeytinler ile dalından koparıldığı andan itibaren bekleme süresi 4 saati geçmeyecek şekilde organize edilerek soğuk sıkım metodu ile üretilmiş bir zeytinyağıdır. İzmir ili, Zeytindağ mevkiinde bulunan 500 dönüm bir alana dikilmiş 20.000 adet Edremit, Gemlik ve Arbequina türü zeytin ağacına ev sahipliği yapan, hem modern soğuk sıkım teknolojisine hem de eski zamanların (60 yıl öncesinin) üretim tesisine sahip bir zeytin ve zeytinyağı üretim kompleksidir. 3,3'ten daha az aside sahip zeytinyağları natürel zeytinyağ olarak adlandırılırken bu zeytinyağındaki dizem 0,3 şeklindedir.
 
SOĞUK SIKIM ve ERKEN HASAT NEDİR?
 
Soğuk sıkım yöntemi, zeytinyağı üretimi sırasında zeytin hamurunun ısısı ile ilgili bir konudur. Bir zeytinyağının soğuk sıkma sınıfına girebilmesi için üretim esnasında zeytin hamurunun sıcaklığının en fazla 25 ºC olması gerekmektedir. Isı ne kadar düşük ve ayrıştırma ne kadar çabuk olursa yağda o kadar kaliteli olur. Yüksek ısı zeytinyağının besin değerlerini ve hoş kokulu yapısını olumsuz etkilediğinden, düşük sıcaklıkta elde edilen zeytinyağlarının aromatik bileşenleri ve besin değerleri, diğer yöntemlerle üretilen zeytinyağları ile kıyaslandığında çok daha yüksektir. Erken hasat zeytinyağı genellikle ekim ayında toplanan henüz yeşil haldeki asit ve oksidasyon oranı düşük zeytinlerden üretilen yağlardır. Tadı meyvemsi, aroması baskın ve kokusu tazedir. Ayrıca antioksidan özelliği en üst seviyededir.
 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?  

Söz konusu gıda olunca lezzetin bozulmaması ve soğuk zincirin muhafaza edilmesine oldukça önem vermekteyiz. Sizin için ısıya duyarlı özel paketlerin içerisine -40 derecede dondurulan buz aküleri koyarak birlikte paketliyoruz. Uygulanan bu method sayesinde yöresel lezzetler en taze haliyle kargo ile adresinize teslim edilir. Yolculuk boyunca soğukluğunu muhafaza eder ve size buzdolabından çıkmış gibi soğuk bir şekilde ulaşır.

 

 

Diğer ürünler ise kırılma, sızıntı yapma ihtimallerine karşı ayrı ayrı havalı poşetler ile sarılır. Kolilerin içerisine özenle dizilir. Kolilerin boş kalan kısımları kağıt ile doldurulur ve ürünlerin koli içerisinde hareket etmesi engellenmiş olur. Birçok farklı paketleme metodları kullanılarak hazırlanan siparişleriniz, sizlere kusursuz olarak ulaşır. 

İstanbul’da yaşıyorsanız sabah 10:00’ a kadar sipariş verirseniz, tüm siparişlerinizi aynı gün içerisinde kuryeye veriyoruz. Siparişinizi verirken seçtiğiniz saat aralıklarına (13:00-17:00 veya 19:00-22:00) göre sizlere ulaştırıyoruz. İstanbul içi 10:00'dan sonra verdiğiniz siparişleri ise ertesi gün yine aynı kurye ile seçtiğiniz saat aralığında teslim ediyoruz. İstanbul çevresindeki illere ertesi gün teslimat mümkündür. İstanbul’a uzak olan şehirlerimize de en fazla 2 gün içerisinde teslimat yapılmaktadır. 

*Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

Yorum Yaz

 • Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 • Kayıtlı üye iseniz buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
 • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Yorumlar
 2 kişi oyladı. 5 yıldız aldı.
 • Muhteşem

  Bayıldık bu yağa. Gerçekten denildiği gibi meyvenin suyu.

  Dilekkn (03.12.2017 tarihinde gönderildi)
 • Muhteşem

  Çok güzel ve lezzetli

  Mrym (01.10.2017 tarihinde gönderildi)
Bu ürün nasıl paketlenir?
Alışverişe Devam Et Sepete Git