MENÜ
Sepetinize 150,00 TL'lik daha ürün atın Kargo Bedava olsun!
Ara Toplam 0,00 TL
Kargo 0,00 TL
Genel Toplam 0,00 TL

Naturel Sızma Taş Baskı Zeytinyağı Özel Üretim (750 Ml)

Bu Ürün Nereden Geliyor? Ayvalık Bölgenin Diğer Ürünleri
32,49 TL
TL logosu 32.49
TÜKENDİ

Naturel sızma zeytinyağı; serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden 100 gramında 0,8 gramdan fazla olmayan zeytinyağlarıdır. Halk dilinde asit değeri 0,8'e kadar olan yağlar olarak bilinir.


NEDEN EKBİR ZEYTİNYAĞI?


Ekbir Zeytincilik dünyanın önde gelen oksijen kaynağı bölgesinde beslenmiş zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinleri işler. Ekbir Zeytincilik, zeytinyağını kendi zeytinliklerinden ve kendi fabrikasında işlenen zeytinlerden üretir. Bu nedenle tağşiş(hile) konusunda risk taşımaz. Ekbir Zeytincilik, dünyanın önde gelen Ayvalık zeytin çeşidinden elde edilen yağları ambalajlar. Üretiminde geleneksel taş baskı yöntemi ve modern kontinü soğuk sıkım sistemi uygulanır. Ekbir Zeytincilik fabrikasına gelen zeytinler, toplanış şekline göre sırık ve dip olarak ayrı makinalarda sıkılarak zeytinyağındaki kalite ve nefaset kaybına uğratılmadan ambalajlanır. Ekbir Zeytincilik tesislerinde yılda 100 ton zeytin ve 1500 ton zeytinyağı üretilmektedir.


COĞRAFİ İŞARETLEME NEDİR?


Ayvalık Zeytinyağı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen Coğrafi Tescil İşaretini alarak kalitesini kanıtlamıştır. Duyusal ve kimyasal analizler sonucu, Ayvalık Ticaret Odası tarafından verilen belge ile sadece Ayvalık sınırları içerisinde yetişen zeytinlerden üretilen zeytinyağları üzerine, Ayvalık Zeytinyağı Coğrafi işareti bulunmaktadır. 


AYVALIK COĞRAFİ İŞARETİ;


* Ayvalık Zeytinyağı Coğrafi İşareti taşıyan yağın Ayvalık bölgesi zeytinlerinden Ayvalık’ta üretildiğinin resmi belgesidir. 

* Piyasada Ayvalık Zeytinyağı adı altında bir çok zeytinyağı vardır. Hangisinin gerçek Ayvalık Zeytinyağı olduğunun resmi belgesidir.

* Dünyada zeytinyağında önde gelen her bölgenin bir Coğrafi İşareti vardır. Bu belge zeytinyağının kalitesi ve özgünlüğünün simgesidir.


NEDEN AYVALIK ZEYTİNYAĞI?


Ayvalık Zeytinyağının en önemli özelliği kendisine has karakteristik bir yapısının olmasıdır. Bu özelliğini iklim ve toprak yapısından almaktadır. Dünya’nın ikinci Oksijen kaynağı olan Kaz Dağlarının ve denizden gelen iyot yüklü havanın meşhur Ayvalık rüzgârları olan lodos, poyraz ve karayel ile beslenmesi neticesinde, zeytinyağının kalitesine eşsiz bir nefaset sağlamaktadır.

 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor? 


Söz konusu gıda olunca lezzetin bozulmaması ve soğuk zincirin muhafaza edilmesine oldukça önem vermekteyiz. Sizin için ısıya duyarlı özel paketlerin içerisine -40 derecede dondurulan buz aküleri koyarak birlikte paketliyoruz. Uygulanan bu method sayesinde yöresel lezzetler en taze haliyle kargo ile adresinize teslim edilir. Yolculuk boyunca soğukluğunu muhafaza eder ve size buzdolabından çıkmış gibi soğuk bir şekilde ulaşır.

 

 

 

Diğer ürünler ise kırılma, sızıntı yapma ihtimallerine karşı ayrı ayrı havalı poşetler ile sarılır. Kolilerin içerisine özenle dizilir. Kolilerin boş kalan kısımları kağıt ile doldurulur ve ürünlerin koli içerisinde hareket etmesi engellenmiş olur. Birçok farklı paketleme metodları kullanılarak hazırlanan siparişleriniz, sizlere kusursuz olarak ulaşır. 

İstanbul’da yaşıyorsanız sabah 10:00’ a kadar sipariş verirseniz, tüm siparişlerinizi aynı gün içerisinde kuryeye veriyoruz. Siparişinizi verirken seçtiğiniz saat aralıklarına (13:00-17:00 veya 19:00-22:00) göre sizlere ulaştırıyoruz. İstanbul içi 10:00'dan sonra verdiğiniz siparişleri ise ertesi gün yine aynı kurye ile seçtiğiniz saat aralığında teslim ediyoruz. İstanbul çevresindeki illere ertesi gün teslimat mümkündür. İstanbul’a uzak olan şehirlerimize de en fazla 2 gün içerisinde teslimat yapılmaktadır.

*Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

Yorum Yaz

 • Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 • Kayıtlı üye iseniz buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
 • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Yorumlar
 4 kişi oyladı. 5 yıldız aldı.
 • Beğenilesi

  Lezzet katıyor. İkincisini de aldım.

  Esma (26.05.2017 tarihinde gönderildi)
 • Güzel

  Evet.bu ürünü güzel diyebiliyorum

  Kadir (22.04.2017 tarihinde gönderildi)
 • Harika bir ürün

  Kullandım beğendim ikincisini sipariş veriyorum

  Nermin (13.04.2017 tarihinde gönderildi)
 • tadı güzel

  tadı çok güzel . memlekettengelsin kalitesine güvenerek aldım .

  elmas (14.01.2017 tarihinde gönderildi)
Bu ürün nasıl paketlenir?
Alışverişe Devam Et Sepete Git