MENÜ
Sepetinize 150,00 TL'lik daha ürün atın Kargo Bedava olsun!
Ara Toplam 0,00 TL
Kargo 0,00 TL
Genel Toplam 0,00 TL

Organik Köftelik Bulgur (500 gr)

Bu Ürün Nereden Geliyor? Adıyaman Bölgenin Diğer Ürünleri
7,90 TL
TL logosu 7.9

Organik Köftelik Bulgur


Saymakla bitmez bulgurun memleketteki yeri. Elazığ’ın Harput köftesi, Malatya’nın analı-kızlısı, Antep’in içli köftesi, Şanlıurfa’nın çiğ köftesi, … Saymakla bitmez bulgurun memleketteki yeri. Yalnız o, hiç memleket seçmez; her yere öyle güzel yakışır ki…Mutfağınızda her zaman bulundurduğunuz bulguru biz sizin için yerinden Organik tadıyla getiriyoruz. Size kalan köftelik bulgurla akşam hangi yöreyi sofranıza misafir edeceğinize karar vermek.
Meraklısı için


Bulgur, buğdaydan yapılan geleneksel bir Anadolu yiyeceğidir. Tahıl grubundan olup beslenme piramidinin tabanında yer almaktadır. Bulgur, önemli ve ekonomik bir karbonhidrat kaynağıdır. Sarı bulgur ve esmer bulgur olmak üzere iki ana sınıfa ayrılmaktadır. Daha sonra bu gruplar büyüklüklerine göre; iri pilavlık bulgurpilavlık bulgurköftelik diğer bir ismi ile düğü/düğürcük bulgurMidyat bulguru ve çiğ köftelik bulgur olarak sınıflandırılmaktadır. Köftelik bulgur Gaziantep yöresinde "simit" ismiyle bilinir.

Bulgurdan çiğ köftebulgur pilavıkısır, Bulgur çerezi, Bulgur helvası, Domatesli bulgur pilavı gibi yiyecekler yapılır.Neden Organik Ürün Tüketilmeli?


Organik tarımda ürün yetiştirilmesinden, ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar olan diğer işlemlerde, kimyasal madde veya tarım ilacı kullanılmıyor.

Organik üretim yapılacak arazinin; geleneksel üretim yapılan bölgelerden, işlek anayollardan, ağır sanayi tesislerinden, maden işletmelerinden kentsel atıkların toplu olarak bırakıldığı alanlardan, kirletici atıklar içeren akarsu ve yeraltı sularından etkilenmeyecek bir mesafede olması gerekiyor.

Üretim ve diğer tüm aşamalarda kimyasal maddeler kullanılmadığı için, gıda ürünleri gerçek lezzetini kaybetmiyor. Her ürün mevsiminde yetiştiriliyor.

Tüm bu ürünler, Tarım Bakanlığınca onaylı sertifikasyon firmaları tarafından düzenli olarak denetleniyor.

 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?  

 

Söz konusu gıda olunca lezzetin bozulmaması ve soğuk zincirin muhafaza edilmesine oldukça önem vermekteyiz. Sizin için ısıya duyarlı özel paketlerin içerisine -40 derecede dondurulan buz aküleri koyarak birlikte paketliyoruz. Uygulanan bu method sayesinde yöresel lezzetler en taze haliyle kargo ile adresinize teslim edilir. Yolculuk boyunca soğukluğunu muhafaza eder ve size buzdolabından çıkmış gibi soğuk bir şekilde ulaşır.

 

 

 

Diğer ürünler ise kırılma, sızıntı yapma ihtimallerine karşı ayrı ayrı havalı poşetler ile sarılır. Kolilerin içerisine özenle dizilir. Kolilerin boş kalan kısımları kağıt ile doldurulur ve ürünlerin koli içerisinde hareket etmesi engellenmiş olur. Birçok farklı paketleme metodları kullanılarak hazırlanan siparişleriniz, sizlere kusursuz olarak ulaşır. 

İstanbul’da yaşıyorsanız sabah 10:00’ a kadar sipariş verirseniz, tüm siparişlerinizi aynı gün içerisinde kuryeye veriyoruz. Siparişinizi verirken seçtiğiniz saat aralıklarına (13:00-17:00 veya 19:00-22:00) göre sizlere ulaştırıyoruz. İstanbul içi 10:00'dan sonra verdiğiniz siparişleri ise ertesi gün yine aynı kurye ile seçtiğiniz saat aralığında teslim ediyoruz. İstanbul çevresindeki illere ertesi gün teslimat mümkündür. İstanbul’a uzak olan şehirlerimize de en fazla 2 gün içerisinde teslimat yapılmaktadır. 

*Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

Yorum Yaz

 • Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 • Kayıtlı üye iseniz buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
 • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Yorumlar
 2 kişi oyladı. 5 yıldız aldı.
 • Lezzetli

  Tadı güzel

  Aziii (17.02.2017 tarihinde gönderildi)
 • melisa

  lezzetli

  melisa (15.02.2017 tarihinde gönderildi)
Bu ürün nasıl paketlenir?
Alışverişe Devam Et Sepete Git