MENÜ
Sepetinize 150,00 TL'lik daha ürün atın Kargo Bedava olsun!
Ara Toplam 0,00 TL
Kargo 0,00 TL
Genel Toplam 0,00 TL

Organik Keçi Çörekotlu Sepet Peyniri (400 Gr)

Bu Ürün Nereden Geliyor? Çanakkale Bölgenin Diğer Ürünleri
32,49 TL
TL logosu 32.49
TÜKENDİ

Keçiler bebeklerin süt anneleridir. Çünkü keçi sütünün yağ ve proteinlerinin sindirilmesi, inek sütüne oranla daha kolaydır, bu yüzden bileşimi anne sütüne en yakın olarak değerlendirilir, inek sütüne alerjisi olan kişiler için tolere edilebilen bir alternatifdir. % 100 saf Saanen ırkı keçilerin organik sütleriyle elde edilen gurme tat "Keçi Çörekotlu Sepet Peyniri" lezzetiyle karşınızda.
 

Çanakkale'de Çiftlik Hayatı
Keçilerin % 99 Saanen ırkı olduğu Çanakkale Üniversitesi tarafından belgelendirilmiştir. Barınağın ön tarafı tamamen açık olup 2500 m2 dir.  Organik hayvancılık yönetmeliğine göre düzenlenmiş barınakta, halen sağmal keçiler gezi alanlarında serbestçe dolaşabilmekte, kafes tellerle çevrili olan ve kurak yaz aylarında yağmurlama sistemiyle devamlı sulama yapılan mera alanlarında, yıl boyu münavebeli otlatma yapılmaktadır.

 
 
Neden Organik Tüketmeli?
Çiftlik organik sertifikalı olduğu için, hayvanlar, fenni yem, hormon vs verilmeden, sadece organik sertifikalı gıdalar ile besleniyor. Yemler her birisi 54 ton kapasiteli silolarda, yonca ise otlukta depolanmaktadır. Mikser makinesinde hazırlanan yem, hayvanların gürültü ve egzoz dumanından olumsuz olarak etkilenmemeleri için barınak içerisine girilmeden dışarıda ki mikser yolundan yem konveyörlerine verilmektedir. Hayvanlar, kilit sistemli yemleme bantlarında beslenmektedir. Her sağımdan sonra yapılan yemleme sayesinde hem hayvanların eşit olarak beslenmekte hem de yem yeme süresinde yere yatmadıkları için sağımda açılan meme uçlarından mikrop almaları önlenmektedir.  Hayvanların, barınağın her yerinde hatta mera alanlarında döşenmiş bulunan otomatik suluklardan her zaman serin ve taze su içebilmektedirler. Sağım bölmesi, 2 X 24 toplu çıkış sistemine göre dizayn edilmiş olup, bir seferde 48 hayvan sağılamaktadır. 1000 hayvanın sağımı takriben 2,5 saatte tamamlanabilecektir. Hayvanlar kendiliklerinden sağım bölmesine gidip sağıldıktan sonra, yem yemek için kilit sistemli yemleme konveyörlerinde yarım saat organik yemlerle beslenmektedir. Yemlerini yiyen hayvanlar, gezi alanlarında ve merada serbestçe dolaşıp otlamaktadır. 
 


Özel Paketleme ile Taptaze

Türkiye’nin ilk gıda e-ticaret sirketlerinden birisi olan memlekettengelsin.com paketleme konusunda yaptığı inovasyon ile ürünleri kapınıza kadar sapasağlam göndermektedir. Sizin için temin ettiğimiz organik keçi çörekotlu sepet peynirimizi özenle paketliyor, soğukta muhafaza etmek için buz aküleriyle yolluyor ve beğenilerinize sunuyoruz.

Yorum Yaz

 • Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 • Kayıtlı üye iseniz buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
 • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Yorumlar
 3 kişi oyladı. 5 yıldız aldı.
 • SAĞLIKLI

  Keçi peyniri hem sağlıklı hem lezzetli, ben yağsız tavada kızartarak (hellim gibi) tüketiyorum.

  hakan (18.08.2016 tarihinde gönderildi)
 • Şahaneeee

  Hızlı kargo, özenli paketleme, mükemmel lezzet.. Daha ne olsun.. Herkese tavsiye ederim. Bu site ve ürünleri bir harikaaaa

  Zeynep (09.08.2016 tarihinde gönderildi)
 • işte bu

  Mis gibi keçi peyniri, çekinmeden yiyebilirsiniz.

  Gezgen (05.08.2016 tarihinde gönderildi)
Bu ürün nasıl paketlenir?
Alışverişe Devam Et Sepete Git