MENÜ
Sepetinize 150,00 TL'lik daha ürün atın Kargo Bedava olsun!
Ara Toplam 0,00 TL
Kargo 0,00 TL
Genel Toplam 0,00 TL

Otlu Peynir (250 Gr)

Bu Ürün Nereden Geliyor? Van Bölgenin Diğer Ürünleri
8,90 TL
TL logosu 8.9
TÜKENDİ
s

Van'ın Eşsiz Lezzeti Otlu Peynir


Van ilinde topraklar verimli, akarsuları bol, iklim koşulları oldukça elverişlidir. Bu nedenle çayır ve meralarda otlayan hayvanların sütlerinin lezzeti coğrafyasını yansıtacak kadar güzel olur. Gerek inek sütü üretiminin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında artması ve gerekse yapımında kullanılan otların yetişmesinin bu aylara rastlaması, otlu peynirin bahar mevsiminde üretilmesini zorunlu kılmaktadır. Buna karşın otların salamura yapılarak saklanması, üretim mevsimini Temmuz, Ağustos ve hatta daha sonraki aylara kadar taşımaktadır.

Yapılan bir araştırmaya göre Van ilinde üretilen toplam sütün %4,5'i, içme sütü, %30'u tereyağı, %19'u peynir ve %16'sı da yoğurt yapımında kullanılmaktadır. Geriye kalan %29'u da süt olarak piyasaya arz edilmektedir. Otlu peynirin yapıldığı aylarda ise peynire işlenen süt miktarının daha da arttığı bilinmektedir. Otlu peynirler duyusal olarak incelendiğinde, renkleri beyaz ya da sarımtırak görünümde, çok küçük deliklere sahip orta sertlikte bir peynir çeşididir. Sarı renk, katılan otlardan kaynaklanmaktadır. 

Muhteşem doğasından süt hayvanlarına, oradan süt ustalarına gelen  ve ardından özel soğutucu odalarda dinlendirilen bu sütler en az 6, kimi zaman 12 hatta 18 aya varan süreler sonunda muhteşem lezzetine kavuşur. Evlerinize girmek için uzun bir yolculuk geçiren bu lezzeti memlekettengelsin.com’da  kapınıza getirilmek için özenle paketlenir ve buz aküleriyle size gönderilir.

İçinde Pastörize İnek sütü ve latince adı Anchriscus nemorasa olan, mendo otu bulunmaktadır. Vakumlu ambalajında, güvenle tüketebileceğiniz bu ürün kahvaltılarınızda, yemeklerinizde ve ara öğünlerinizde yer almak için sizleri bekliyor. Hemen isteyin “memlekettengelsin”

 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?  

 

Söz konusu gıda olunca lezzetin bozulmaması ve soğuk zincirin muhafaza edilmesine oldukça önem vermekteyiz. Sizin için ısıya duyarlı özel paketlerin içerisine -40 derecede dondurulan buz aküleri koyarak birlikte paketliyoruz. Uygulanan bu method sayesinde yöresel lezzetler en taze haliyle kargo ile adresinize teslim edilir. Yolculuk boyunca soğukluğunu muhafaza eder ve size buzdolabından çıkmış gibi soğuk bir şekilde ulaşır. 

 

   

Diğer ürünler ise kırılma, sızıntı yapma ihtimallerine karşı ayrı ayrı havalı poşetler ile sarılır. Kolilerin içerisine özenle dizilir. Kolilerin boş kalan kısımları kağıt ile doldurulur ve ürünlerin koli içerisinde hareket etmesi engellenmiş olur. Birçok farklı paketleme metodları kullanılarak hazırlanan siparişleriniz, sizlere kusursuz olarak ulaşır. 

İstanbul’da yaşıyorsanız sabah 10:00’ a kadar sipariş verirseniz, tüm siparişlerinizi aynı gün içerisinde kuryeye veriyoruz. Siparişinizi verirken seçtiğiniz saat aralıklarına (13:00-17:00 veya 19:00-22:00) göre sizlere ulaştırıyoruz. İstanbul içi 10:00'dan sonra verdiğiniz siparişleri ise ertesi gün yine aynı kurye ile seçtiğiniz saat aralığında teslim ediyoruz. İstanbul çevresindeki illere ertesi gün teslimat mümkündür. İstanbul’a uzak olan şehirlerimize de en fazla 2 gün içerisinde teslimat yapılmaktadır. 

*Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

Yorum Yaz

 • Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 • Kayıtlı üye iseniz buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
 • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Yorumlar
 5 kişi oyladı. 5 yıldız aldı.
 • En sevdiğimiz

  Çocuğumuzda çok severek yiyor bizde.

  CANAN (06.11.2017 tarihinde gönderildi)
 • hiç düşünmeden alabilirsiniz

  bütün peynirleri süper

  mehmet (15.07.2017 tarihinde gönderildi)
 • Eşim çok begendi

  Ürünler Çok hızlı geldi güvenilir site eşim guzemis dedi eşim guzemis demez kolay kolay

  Serdal bozkurt (04.05.2017 tarihinde gönderildi)
 • Harika

  Tereddüt etmeden alın

  A.E. (21.02.2017 tarihinde gönderildi)
 • Tavsiye ediyorum

  Özellikle otseverler için peynirin tadıyla da bütünleştiğini hayal edin ben çok sevdim. Bir de Van'dan geldiğini hesaba katarsanız denemenizi öneririm

  mervis_merviss (24.01.2017 tarihinde gönderildi)
Bu ürün nasıl paketlenir?
Alışverişe Devam Et Sepete Git