MENÜ
Sepetinize 150,00 TL'lik daha ürün atın Kargo Bedava olsun!
Ara Toplam 0,00 TL
Kargo 0,00 TL
Genel Toplam 0,00 TL

Tarhun (25 Gr)

Bu Ürün Nereden Geliyor? Antalya Bölgenin Diğer Ürünleri
5,90 TL
TL logosu 5.9

Mis kokusuyla Farklı Tadıyla Tarhun


Fransız mutfağının en çok tercih edilen malzemelerinden birisi ejder otu olarak da bilinen tarhun otudur. Baharat olarak nitelenen, çeşitli yemeklere lezzet katması için kullanılan tarhun otu, Türk mutfağında da yaygın şekilde kullanılır. Bileşikgiller familyasından olan tarhun hoş kokulu ve hava olaylarına karşı dayanıklı bir bitkidir. Yeşil yapraklarının altında bulunan yağ bezeleri etrafa güzel bir koku yayar.Nasıl Tüketilir?


Sulu yemekler: Tarhun otu bir baharat türü olarak tanımlandığı için, asıl işlev olarak yemeğe lezzet katması istenir. Bu noktada ise en sık kullanıldığı yemek türleri, sulu tavuk yemekleri olabilir. Salça ile yapılan ya da salça konulmasa da sulu şekilde kıvamlandırılan tavuk yemeklerinde, mantar soslu yemeklerde ve benzeri çeşitlerde tarhun otu ile muhteşem bir lezzet sağlanabilir. 

Yumurtalı yemekler: Tarhun otu, menemen gibi yumurtanın ağır bastığı yemeklere eklenerek farklı lezzetlerin yakalanmasında kullanılabilir. Bu şekilde tüketimi daha hoş olacak olan tarhun, aynı zamanda yumurta ile birleşerek uygun bir damak tadı elde edilmesine de yardımcı olur. Tüm bunlara ek olarak her ne kadar içinde yumurta yoğun kullanılmasa da lazanya yemeklerinde de tarhun kullanılabilir. Bu şekilde domates ve peynir ile birleşerek kendini gösteren tarhun, çeşni olarak ilginç bir tat sağlar.

Balık yemekleri: Daha çok buğulama balık türü yemeklerde etkisini gösteren tarhun, hoş bir lezzet katarak balık yemeğini güzelleştirir. Sadece buğulama değil, fırında ya da tavada yapılan çeşitli balık yemeklerine de belli oranlarda tarhun otu eklenebilir.Tarhun Otunun Tüketilmesi İle İlgili Tavsiyeler


Her ne kadar adına baharat dense de tarhun otunun tadı bir miktar tatlıdır. Bu nedenle kesinlikle az miktarlarda denenerek yemeklere ilave edilmelidir.

Yemeğin kaynaması ve yavaş yavaş kıvamını bulması ile tadını belli edecek olan tarhun, eksik ya da fazla olduğunu da bu sıralarda gösterir. Gereken ilaveler yemeğin pişmesine yakın zamanlarda yapılabilir.

Tarhun otu sirke şişesine de konulabilir. Otun dalların incedir ve bu nedenle de şişeye rahatlıkla girebilir. Bu şekilde sirkeye de tat verir. Sirke de salata gibi yiyeceklere eklendiğinde tarhun tadını hissettirecektir.

 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?  

 

Söz konusu gıda olunca lezzetin bozulmaması ve soğuk zincirin muhafaza edilmesine oldukça önem vermekteyiz. Sizin için ısıya duyarlı özel paketlerin içerisine -40 derecede dondurulan buz aküleri koyarak birlikte paketliyoruz. Uygulanan bu method sayesinde yöresel lezzetler en taze haliyle kargo ile adresinize teslim edilir. Yolculuk boyunca soğukluğunu muhafaza eder ve size buzdolabından çıkmış gibi soğuk bir şekilde ulaşır.

 

 

Diğer ürünler ise kırılma, sızıntı yapma ihtimallerine karşı ayrı ayrı havalı poşetler ile sarılır. Kolilerin içerisine özenle dizilir. Kolilerin boş kalan kısımları kağıt ile doldurulur ve ürünlerin koli içerisinde hareket etmesi engellenmiş olur. Birçok farklı paketleme metodları kullanılarak hazırlanan siparişleriniz, sizlere kusursuz olarak ulaşır. 

İstanbul’da yaşıyorsanız sabah 10:00’ a kadar sipariş verirseniz, tüm siparişlerinizi aynı gün içerisinde kuryeye veriyoruz. Siparişinizi verirken seçtiğiniz saat aralıklarına (13:00-17:00 veya 19:00-22:00) göre sizlere ulaştırıyoruz. İstanbul içi 10:00'dan sonra verdiğiniz siparişleri ise ertesi gün yine aynı kurye ile seçtiğiniz saat aralığında teslim ediyoruz. İstanbul çevresindeki illere ertesi gün teslimat mümkündür. İstanbul’a uzak olan şehirlerimize de en fazla 2 gün içerisinde teslimat yapılmaktadır.

*Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

Yorum Yaz

  • Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
  • Kayıtlı üye iseniz buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Yorumlar
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı!
Bu ürün nasıl paketlenir?
Alışverişe Devam Et Sepete Git